W przypadku suchego i przepuszczalnego podłoża wystarczy standardowa chemia budowlana w postaci masy bitumicznej, folii lub zaprawy wodoszczelnej. Większy problem powstaje jeśli grunt, na którym ma zostać położna warstwa hydroizolacyjna, jest słabo przepuszczalny. W takim wypadku tak zwana „lekka” hydroizolacja jest niewystarczająca. Stosuje się wtedy, budowany wokół domu, drenaż wykonany z papy, folii samoprzylepnej bądź masy hydroizolacyjnej. Od ponad 20 lat oferujemy naszym Klientom najlepsze rozwiązania chemii budowlanej, ze szczególnym uwzględnieniem produktów służących do zabezpieczenia powierzchni przed wodą i wilgocią – hydroizoalcje. Zdecydowanie można powiedzieć, że jesteśmy specjalistami od hydroizolacji.
Budynki podpiwniczone (lub częściowo podpiwniczone) powinny być wtedy posadowione nie na ławach, lecz na płycie fundamentowej. Budowa domu jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym od inwestora podjęcia wielu decyzji, bezpośrednio przekładających się na efekt. Dokłada on wszelkich starań, żeby budynek był w pełni funkcjonalny, wygodny oraz wytrzymały.
Elastyczne szlamy uszczelniające to polimerowo-cementowe, cienkowarstwowe zaprawy uszczelniające (gr. warstwy 2-2,5 mm), które mogą stanowić zarówno izolację przeciwwilgociową, jak i przeciwwodną. Cienkowarstwowe powłokowe hydroizolacje bitumiczneto płynne lub półpłynne materiały izolacyjne na bazie asfaltu. Są to elastyczne izolacje bezszwowe – pokrywają całą uszczelnianą powierzchnię jednolitą warstwą.
Badanie skuteczności prac i preparatów do wykonywania przepony poziomejIniekcja chemiczna jest jedną z metod wykonywania wtórnej izolacji poziomej. Celem iniekcji chemicznej jest wytworzenie w przegrodzie przepony przerywającej podciąganie kapilarne, a także uzyskanie, w… Fundamenty w budynkach jednorodzinnychFundamenty są elementem budynku, który przekazuje obciążenia z części naziemnej na podłoże gruntowe.
Szybko schną, już po kilku godzinach są odporne na deszcz i mogą być obciążane mechanicznie po 24 godzinach. Polimerowe powłoki grubowarstwowe FPD (niem. versatile polymermodifizierte Dickbeschichtung), są materiałem nowej generacji (nieujętym jeszcze w normie DIN 18533). Łączą one zalety bitumicznych mas grubowarstwowych oraz mineralnych zapraw uszczelniających. Elastyczne polimerowe powłoki są określane czasem (z uwagi na podobieństwo do mas KMB oraz brak bitumu w składzie) jako masy KMB bez B, częściej zaś jako izolacje hybrydowe lub reaktywne . Właściwa izolacja betonu podłogi w piwnicy, fundamentów oraz ścian w przyziemiu pozwoli nie tylko uniknąć kłopotów z podciekaniem wody, nieprzyjemnym zapachem, ale także dużo poważniejszych problemów.
Po nałożeniu powłoki ceramicznej na powierzchnię balkonu, należy zastosować odpowiednie wypełnienie spoin oraz ostatnią warstwę materiału zabezpieczającego. W przypadku braku powłoki ważny będzie wybór farby nawierzchniowej odpornej na promieniowanie UV, nieblaknącej i odpornej na ruch. Jaka hydroizolacja balkonu okaże się najlepszym wyborem? Dostępnych jest kilka opcji, w tym najpopularniejszy podział na hydroizolację jedno- i dwuskładnikową. Hydroizolacja balkonu jednoskładnikowa uchodzi za szybką i elastyczną. Zazwyczaj dostępna jest w formie folii w płynie, którą stosować można na większości powierzchni.