Problemem może być bezpieczeństwo pieszych turystów – rozpędzeni rowerzyści i hulajnogowicze zjeżdżający z Morskiego Oka mogą powodować niebezpieczne sytuacje, szczególnie dla dzieci. Po drogach publicznych można jeździć hulajnogą wyposażoną w silnik o mocy maksymalnie 250W. To może być za mało dla pojazdu poruszającego się stale pod górę, ale rada gminy może przemianować charakter drogi biegnącej przez Tatrzański Park Narodowy.

Lubię transport meleks Łeba, który nie kosztuje fortuny i zawsze jest punktualny. Kiedy potrzebuję gdzieś pojechać, zawsze dzwonię po meleks Łeba. Od dawna piszemy o rywalizacji, jaką toczą ze sobą właściciele agency meleksowych, jeżdżących po centrum Gdańska.

1 ustawy – Prawo o ruchu drogowym „Właściciel … pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej …jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego„. W sezonie letnim okolice molo w Orłowie i klifu to jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc w Gdyni. Na urokliwej i kameralnej ulicy Orłowskiej nie mieszczą się jednak standardowe pojazdy komunikacji miejskiej, takie jak autobusy czy trolejbusy, które miałyby downside z bezpiecznym zawracaniem. W to miejsce dojechać mogą jedynie pojazdy o najmniejszych gabarytach i dużej zwrotności.

Eko parking przy Ergo Arenie po raz pierwszy został uruchomiony podczas wakacji w ubiegłym roku. W czasie niespełna dwóch miesięcy skorzystało z niego ok. 6 tys. Ogłoszenie dotyczące przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie obsługi turystycznej pojazdami wolnobieżnymi z napędem elektrycznym i konnymi dorożkami. Września 2014 roku i od tej pory nie był testowany na tej trasie. Nie wiemy czy były tam prowadzone testy pojazdów innych marek.