W domach bez piwnic układana jest tylko hydroizolacja przeciwwilgociowa pozioma – ponad powierzchnią terenu – na ścianach fundamentowych zewnętrznych i wewnętrznych. Chroni ona przed kapilarnym podciąganiem wilgoci z gruntu i standardowo jest tworzona przez dwie warstwy papy podkładowej na osnowie z włókna szklanego lub poliestru w formie termozgrzewalnej lub klejonej lepikiem na zimno. Aby uzyskać właściwą hydroizolację podłoża, powłoka z folii w płynie Knauf Hydro Flex powinna mieć grubość min. 1 mm. Przy połączeniach ścian i ścian z podłogą stosujemy dodatkowo taśmę uszczelniającą Knauf. Do zabezpieczenia narożników wewnętrznych i zewnętrznych wykorzystujemy specjalne narożniki uszczelniające. Przejścia przyłączy sanitarnych, czyli przepusty rurowe w ścianach i odpływy kanalizacyjne w podłodze izolujemy mankietami uszczelniającymi ściennymi i podłogowymi.
Jednak żeby rzeczywiście tak było, warto mieć pod ręką najważniejsze narzędzia,… Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat eighty. Zgodnie z danymi GUS, w Polsce jest około three,6 mln takich domów.
Wszystkie elementy przechodzące przez powłokę (kołnierze, kotwy, itp.) muszą być wykonane ze stali nierdzewnej lub materiałów odpornych na korozję. Krystaliczne zaprawy uszczelniające są aktywne wyłącznie podczas oddziaływania wilgoci/wody, dlatego mogą być stosowane w miejscach nienarażonych na wyschnięcie. Uaktywnienie się chemicznie aktywnej zaprawy wymaga przynajmniej kilku dni stałego oddziaływania wilgoci. Przy prawidłowej aplikacji i pielęgnacji struktury krystaliczne wykształcają się w ciągu dni. Zaprawy te są w stanie uszczelnić rysy o szerokości nie przekraczającej zero,3-0,4 mm, jednak czas zamykania rysy przez tworzące się kryształy wynosi 1-2 miesiące.
Gwałtowne zmiany temperatur i inne czynniki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu konstrukcji, dlatego wierzymy, że odpowiednia izolacja balkonu, tarasu oraz izolacje fundamentów to podstawa. Wykonujemy izolacje fundamentów zarówno w nowych, jak i zabytkowych budynkach. Zapraszamy do zapoznania się z całym wachlarzem naszych usług.
Płynne folie aplikowane są wewnątrz i na zewnątrz budynków. Mają zdolność spajania, uszczelniania i wypełniania pęknięć włoskowatych narażonych na przemieszczenia. Hydroizolacja jest zabezpieczeniem obiektu przed wodą i wilgocią.
Ponadto membrany dachowe pokryte specjalistycznymi powłokami zapewniają mniejsze zużycie energii elektrycznej, a także powodują odbijanie promienni słonecznych i wzrost efektywności paneli słonecznych zamontowanych na dachu. Najważniejszą zaleta hydroizoalcji przy zastosowaniu płynnych membran poliuretanowych to ich uniwersalność. Można je stosować na beton, papę, powierzchnie metalowe, drewno, a dzięki podkładom gruntującym znajdują zastosowanie na niemal każdej powierzchni.