Nasze wycieczki melskem po Łebie dostępne są codziennie i możemy przygotować dla Ciebie samochód elektryczny w krótkim czasie. Jednak w szczycie sezonu warto zarezerwować wycieczkę z przynajmniej 1-2 dniowym wyprzedzeniem, szczególnie dla większej grupy. Standardowe meleksy Kraków mieszczą do pięciu osób.

Warto również dodać, że kierowcy meleksów nie muszą mieć licencji na przewóz osób, ponieważ prawo w tym wypadku bierze pod uwagę jedynie samochody osobowe, a te pojazdy nie są traktowane w tych kategoriach. Władze Krakowa ogłosiły konkurs na przewozy osób meleksami na terenie Parku Kulturowego. Obwożenie turystów meleksami po zakamarkach starego miasta wydaje się dobrym pomysłem na dochodowy biznes, zwłaszcza w Krakowie. Aby wjechać do ścisłego centrum takim pojazdem trzeba mieć specjalny identyfikator, który w każdej chwili mogą sprawdzić strażnicy miejscy. Jeden z kierowców meleksa postanowił jednak obejść przepisy i wpadł na „smerfastyczny” pomysł.

Około 80 meleksów przez godzinę jeździło wczoraj po ulicy Grodzkiej – mimo obowiązującego tam zakazu. W ten sposób kierowcy elektrycznych pojazdów reagują na… Ta najpopularniejsza wydma przyciąga każdego roku kilkaset tysięcy turystów. Nie ma się co dziwić, ponieważ ruchome wydmy są niezwykłe. Znajduje się ona między Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Mierzy 30 metrów i wychodząc na nią, możemy ujrzeć prawdziwy pustynny krajobraz.

Nasze pojazdy są w pełni elektryczne i bezpieczne. Sprawa meleksów potrzebuje uporządkowania ustawowego, m.in. Ograniczająca ruch tych pojazdów na wielopasmowych ulicach czy w tunelach – mówi Janusz Staniszewski, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego, były policjant. Konkurs adresowany jest do przedsiębiorców, będących posiadaczami pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym (meleksów), prowadzących działalność polegającą na świadczeniu usług w zakresie przewozu osób.